Přejít na menu Přejít na obsah

CZ EN IT

Scelování oděvů

Omlouváme se, ale z důvodu nemoci nyní nepřijímáme zakázky na scelování. V okamžik obnovení příjmu zakázek budeme informovat zde. Děkujeme za pochopení. 

Oděvy roztržené, propálené, prostřižené či poškozené moly Vám zachráníme! Metodou scelování bude poškozené místo na Vašem oděvu spraveno.

 

Upozorňujeme zákazníky, že scelování látek je znatelné a jeho viditelnost závisí od druhu, hustoty vláken a vzoru (viz. foto):
 
 
Scelovaná látka  Scelovaná látka  Scelovaná látka
     

Scelovat lze flauš, vlněné látky a oblekoviny (látky, ze kterých se šijí obleky a kostýmy).

 

NELZE scelovat umělá vlákna - šusťákoviny, mikrovlákna, softshell, hedvábí apod.

Dále pak NEJSOU vhodné bavlněné látky, úplety, džínovina, samet, manšestr, záclony, ubrusy.

Při poškození těchto materiálů, jsme schopni provést opravu jinými způsoby.

Při přijetí zakázky Vám bude předložen vzorník s ukázkami scelení na různých látkách. Cena od 220 Kč do 250 Kč / cm2 - dle hustoty vlákna. Dodací lhůta je cca 10 pracovních dní. Při větším počtu poškození se termín může prodloužit.

Upozorňujeme zákazníky, že každý oděv, který má být scelen z důvodu poškození moly, posíláme do naší čistírny. Po vyčištění se díry mohou zvětšit nebo objevit i další na jiných místech. Toto se bohužel běžně děje, protože larvy molů vytvářejí v látce tenké "chodbičky", které nejsou před vyčištěním rozpoznatelné. Pokud se tak stane, kontaktujeme Vás telefonicky či emailem a konzultujeme s Vámi navýšení ceny a zálohy. Zároveň vzniká nutnost vzít (vystřihnout) z oděvu větší kus látky potřebné ke scelení, než bylo původně zamýšleno. Látku si v tom případě bereme nejčastěji z podsazení předního dílu (např. saka). Pokud si nedodáte identickou látku, vzniklou díru dozapravujeme látkou, která je podobná. Za tuto práci navíc bude účtováno 150,- Kč.

Přijímáme i zakázky zaslané poštou. V případě většího poškození obleku je potřeba doručit kalhoty i sako. Pokud budete mít zbytek látky od oděvu, je ke scelování potřeba. K zakázce doplňte rovněž Váš telefonní kontakt a Váš požadavek.